Aranżacja kawalerki pod wynajem

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w dużej przestrzeni, czy w małej, najważniejsze są funkcjonalność i ergonomia. To przede wszystkim w oparciu o te elementy należy urządzać wnętrza. W niewielkich mieszkaniach zazwyczaj jedno pomieszczenie spełnia kilka funkcji, np.: sypialni, salonu i kuchni. Aby dobrze zagospodarować taką przestrzeń, należy zwrócić uwagę na każdą z funkcji, jaką pełni dane pomieszczenie.


Równie ważne w niewielkich mieszkaniach są miejsca do przechowywania. W związku z tym, iż w mniejszej przestrzeni znacznie szybciej widoczny jest bałagan, należy taką przestrzeń dobrze zagospodarować, najlepiej w postaci zamkniętych mebli, wyposażenia składającego się z modułów, które mogą pełnić różne funkcje. Prosta forma mebli, gładkie płaszczyzny, jasne kolory, odpowiednie doświetlenie dodadzą przestronności. W małych przestrzeniach, w których światło odgrywa dużą rolę, na oknach nie sprawdzą się ciężkie, toporne zasłony. Najlepiej zastosować żaluzje, rolety lub rolety rzymskie.


Również lustra sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa niż w rzeczywistości – oczywiście zastosowane z umiarem. Unikamy zbyt dużej ilości ozdób, dodatków, bibelotów. Tworząc niedużą przestrzeń pod wynajem należy najlepiej planować ją w stonowanych kolorach, w stylu minimalistycznym, tak aby każdy wynajmujący, poprzez dodatki, ozdoby miał możliwość wniesienia do niej odrobimy siebie, co pozwoli najemcy poczuć się jak w domu. Najlepiej zdominować wnętrze jasnymi, pastelowymi kolorami, które stanowić będą doskonałą bazę do różnych kolorystycznych akcentów.


124 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie