Szary i cytrynowożółty - kolory Pantone na rok 2021

To połączenie nawiązujące do odporności, optymizmu, nadziei i pozytywności, których tak bardzo potrzebujemy, kiedy resetujemy, odnawiamy, wymyślamy na nowo i odkrywamy na nowo” - tak tegoroczny wybór tłumaczy Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institut.


Co roku analizując światowe tredny dominujące w modzie, przy projektowaniu przestrzeni oraz aktualnie panujących trendów myślowych, wybiera PANTONE Color of the Year – czyli kolor roku. W tym roku na piedestale stanęły 2 kolory szary i żółty. Szary jako kolor kamienia, skały symbolizuje siłę, niezłomność, której to musieliśmy nabrać w roku 2020 do przetrwania w różnych dziedzinach naszego życia, natomiast żółty kolor siły, nowości i świeżości, mający nas wprowadzić w lepsze jutro. Pandemia sprawiła, że rok 2020 dla nas wszystkich był rokiem pełnym niepokoju, niepewności, ograniczeń. Wirus całkowicie zdeterminował nasze życie i wpłynął niemal na wszystkie jego dziedziny. W tak trudnym czasie niezbędna jest nadzieja na lepsze jutro. Kolor żółty na pewno wnosi do naszego życia dużo optymizmu, świeżości, wyzwala w nas dużo pozytywnych emocji, odsuwa zmęczenie.Szary za to symbolizuje siłę, która to jest nam niezbędna do przetrwania.

Na pewno połączenie tych dwóch kolorów jest bardzo ciekawe i nietuzinkowe. Okazuje się, że niesamowicie sprawdza się we wnętrzach. Ich połączenie sprawia, iż wnętrza wyglądają świeżo, optymistycznie, pozwalając nam tym samym poczuć się w nich wyjątkowo.

Kolor szary jest idealnym kolorem bazowym, zazwyczaj używany jest we wnętrzach klasycznych ma cechy uspokajające i odprężające, stanowi dobre tło dla bardziej intensywnych, żywych kolorów, w tym przypadku dla cytrynowożółtego. Kolor żółty jest kolorem ciepłym, kojarzy nam się z optymizmem i radością. Pobudza nas do działania i wyzwala pozytywne emocje, jak również wspomaga koncentrację, pozwala również rozładować napięcie. Wniosek z tego, iż połączenie tych dwóch kolorów to strzał w dziesiątkę. Zatem do dzieła ;)


73 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie